Szukaj
  • Randka z Córką

Jesteś dla swojej córki ojcem czy tatą?Zdjęcie z Marcowej Randki z Córką

Ktoś może powiedzieć, że słowa te są synonimami, ale jeśli zwrócimy uwagę na ich definicje to dostrzeżemy pewne subtelne, ale jakże istotne różnice. Życie pokazuje przecież niejednokrotnie, że nie trzeba być biologicznym OJCEM, żeby być wspaniałym TATĄ.

Czy i Ty zwracasz uwagę na pewne drobne sprawy, które czynią Cię Tatą?


Słownik powie nam, że ojciec to ktoś, kto coś stworzył, wynalazł. Kto począł dziecko. Tata zaś jest osobą, która nie tylko pomogła w poczęciu nowego życia, ale także o swoje dziecko dba, troszczy się, wspiera rozwój.


Tata jest kimś, do kogo córka nie boi się zwracać. Niezależnie czy są to problemy czy sukcesy. W powszechnej świadomości utarł się pogląd, iż to mama jest najważniejsza. Ten stereotyp jest bardzo krzywdzący. W dzisiejszych czasach, kiedy kobiety poszły do pracy nic nie stoi na przeszkodzie, aby rodzice brali udział w życiu dziecka w równym stopniu. To do mężczyzny należy decyzja, czy chce się poświęcić wychowaniu. Jest to dodatkowa praca, która pomimo pewnych obowiązków i problemów daje wiele satysfakcji, radości i wachlarz cudownych wspomnień. A to przecież na wspomnieniach przepełnionych miłością i szczęściem każdemu z nas najbardziej zależy.


Czy codziennie rozmawiasz z córką?

Wiesz jaki jest jej ulubiony kolor?

Znasz jej zainteresowania? Możesz już teraz odpowiedzieć, czy wybrałaby zabawę taneczną czy mecz piłki nożnej?

Jesteś pewny, że spędza czas z osobami, którym można zaufać?

Wiesz, czy jest bezpieczna?


Znasz odpowiedzi na wszystkie te pytania?

Jeśli tak, to wspaniale!


Rozwijaj tę wspaniałą relację. Jeśli nie poradziłeś sobie z testem, to wiedz, że nic straconego. Lepiej późno niż wcale. Nic nie stoi na przeszkodzie, a córka na pewno na Ciebie czeka.


Jeśli tylko masz możliwość rozmawiaj ze swoją pociechą. Spraw, aby czas wspólnie spędzony nie ograniczał się do kanapy i telewizora. Przecież istnieje tyle możliwości! Spacer, kino, jazda na rowerze, basen, łyżwy, puzzle. Pytaj, co lubi. Może zaczniecie dzielić pasję.


A może wybierzecie się na wspólną Randkę?

Zapisy tutaj.

111 wyświetlenia0 komentarz

ŚLEDŹ NAS!

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now