Szukaj
  • Randka z Córką

Dołącz do społeczności Randkowiczów

Aktualizacja: 21 sie 2018


Witamy Cię na naszej stronie! W nadchodzących tygodniach ukażą się tu teksty poruszające różne kwestie istotne dla ojców wychowujących córki. Czekamy też na Wasze listy: piszcie o tym, co lubicie w swoich relacjach z córkami, a co jest dla Was dużym wyzwaniem; czego nauczyliście się dzięki swojej roli albo jakie dręczą Was niepewności.

Dołącz do społeczności Randkowiczów

Stereotyp relacji Taty i Córki

W sieci mnóstwo jest tekstów przedstawiających relacje ojców i córek w negatywnym świetle – zwłaszcza z perspektywy dorosłych kobiet, które chciałyby, żeby ich relacje z ojcami w przeszłości wyglądały inaczej niż wyglądały w rzeczywistości, gdzie ojcowie byli alkoholikami, stosowali przemoc, albo w najlepszym wypadku byli fizycznie lub emocjonalnie nieobecni.


Codzienna praca z dziećmi też nie pozostawia wątpliwości, że tatusiowie muszą się jeszcze sporo nauczyć: zapytane o mamę, większość dzieci może snuć długie i pełne akcji historie, natomiast o ojcach słyszy się zazwyczaj, że bardzo dużo pracują i potem są zmęczeni, a w domu to najbardziej lubią siedzieć na kanapie i coś sobie oglądać. Gdzieniegdzie pada nawet bardzo ciche i przeszywająco smutne: „a mój tata to wcale nie jest fajny…”.


Czas to zmienić...

Są też oczywiście wyjątki od tej reguły, ale naszą misją jest ustanowić nową normę. Dlatego też nie chcemy pisać negatywnych treści ani straszyć, jak złe mogą być konsekwencje nieodpowiedniej relacji ojca z córką. Poprzeczka jest już zazwyczaj wystarczająco wysoko i bez tego, bo sami sobie ustawiamy takie wysokie standardy (nasze dzieci muszą się zdrowo odżywiać, nie oglądać za dużo telewizji, być posłuszne, chodzić spać zawsze o tej samej porze i tak dalej, i tak dalej…), gubiąc gdzieś po drodze to, co najważniejsze: bezwarunkową, niepodzielną uwagę dla dziecka wtedy, kiedy ono nas najbardziej potrzebuje.

Będziemy zatem zachęcać.


Wierzymy, że wszyscy tatusiowie mają potencjał bycia Super Tatą – czasem wystarczy tylko przyjąć nieco inny punkt widzenia, przełamać lęk, zmienić priorytety. Uda się. Nie będzie perfekcyjnie, ale będzie z miłością i dużą porcją wspólnego śmiechu.

Zapraszamy do czytania!


Zapisz się na najbliższą Randkę z Córką | Wzmocnij relację z Córką i zostań Super Tatą!

228 wyświetlenia

ŚLEDŹ NAS!

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now